Logowanie

Przypomnij hasło
Rejestracja /
Logowanie

Jak urządzić przedpokój i przestrzeń wokół niego?

« Powrót

Jak urządzić przedpokój gdy twoje dzieci uniemożliwiają zapanowanie nad porządkiem w domu? Jak nigdy więcej nie zapomnieć kluczy z domu i zawsze mieć naładowany telefon? Jak zaadoptować część salonu na przedpokój? Czy weranda może być miejscem spotkań towarzyskich? Dziś odpowiemy na powyższe pytania.

Twoje pociechy są niesamowicie żywiołowe i choć bardzo się starasz, nie jesteś w stanie utrzymać domu w takim stanie w jakim byś sobie życzyła. Jak urządzić przedpokój w takim przypadku? Na jakie meble postawić? Aby nauczyć kogoś pewnych zachowań i przyzwyczaić do określonych działań, należy go w te działania zaangażować emocjonalnie. Najlepszym sposób na przyciągnięcie uwagi dziecka jest zabawa. Postaw na spersonalizowaną przestrzeń. Wybieramy meble do przedpokoju, które cechują się modułowością - coś co będzie łatwo podzielić na indywidualne strefy. Pozwól dzieciom wybrać ulubione kolory. Oznacz strefy w przedpokoju kolorami, symbolami, tabliczkami z imionami i czym tylko przyjdzie Ci do głowy. Zrób z dbania o czystość i porządek zabawę. Sprawdź, to działa!

Gdy nie możesz zapanować nad swoimi pociechami, spraw żeby dbanie o porządek było dla nich zabawą, źródło; theyellowcapecod.com

Zastanów się bez czego nie ruszasz się z domu. Wśród długiej listy odpowiedzi pojawia się kilka wspólnych punktów; telefon, klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu, okulary przeciwsłoneczne (latem) oraz portfel. Coś nam umknęło? Jak urządzić przedpokój by uniknąć żywiołowego szukania, któregoś z tych przedmiotów i zaoszczędzić sobie oraz swojej rodzinie niepotrzebnych nerwów? Będziemy powtarzać jak mantrę: meble do przedpokoju powinna cechować funkcjonalność. Warto zainwestować w wiszący mini zestaw przedpokojowy. Co taki zestaw powinien zawierać? Wyżłobienie do przechowywania drobnych, szufladę na portfel, dyskretne wieszaczki na klucze oraz gniazdko elektryczne do ładowania telefonu. Genialność rozwiązań tkwi w ich prostocie.

Meble do przedpokoju powinna cechować funkcjonalność, źródło: jenniferweissarchitecture.com

Teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które od wieków nurtuje filozofów; jak urządzić przedpokój, którego nie ma? W nowych mieszkaniach często spotykamy wejście do salonu prosto z klatki schodowej - przedpokój jako taki nie występuje. A skoro nie ma przedpokoju, to nie ma problemu?  Niekoniecznie. Gdy prowadzimy życie singla-odludka zaistniała sytuacja może nam faktycznie zbytnio nie doskwierać. Ale gdy wszyscy domownicy zostawią buty i kurtki w salonie, a na kolacji pojawi się przyjaciółka z rodziną, robi się nieciekawie. Wszechogarniający bałagan może być trudny do zniesienia. Rozwiązanie? Zdefiniowanie przestrzeni na przedpokój. Oddzielamy cześć mieszkania od strony drzwi wysokim regałem, wstawiamy wiszącą szafkę na buty i wieszak bądź szafę obrotową z kolekcji ALLHALL i gotowe. Uzyskujemy w ten sposób miejsce, z którego łatwo i szybko weźmiemy te elementy garderoby, z których akurat w danym sezonie korzystamy.

Wydzielona przestrzeń na przedpokój umożliwia wygodne przechowywanie sezonowej garderoby, źródło: schwartzandarchitecture.com

Kolejna inspiracja nie odpowiada bezpośrednio na pytanie; jak urządzić przedpokój. Zajmiemy się zagospodarowaniem przestrzeni przed domem - werandy. Jeżeli posiadamy duży taras sprawa jest stosunkowo prosta. A co jeśli dysponujemy kilkoma metrami kwadratowymi i jednocześnie nie chcemy rozbijać banku? Proponujemy urządzenie mini pokoju przed przedpokojem ;) By zrealizować naszą wizję potrzebujemy; starą ławkę lub wiklinowe fotele, kilka wygodnych poduszek oraz mały stolik na kawę - doskonale sprawdzi się stolik z europalety na kółkach. Pamiętajmy też o budującym nastrój oświetleniu. Masz ochotę porozmawiać dłużej z koleżanką, a nie miałaś czasu posprzątać mieszkania? Żaden problem! Choć nadciąga zima i aura nie sprzyja, warto sobie zapisać ten pomysł i wprowadzić go w życie gdy zrobi się zielono, a nasz ogród zakwitnie. Czasu na planowanie i wdrożenie jest dużo, a korzyści takiego rozwiązania pozytywnie cię zaskoczą.

Zimowa kawa na werandzie wygląda dobrze tylko na zdjęciach, źródło: loghome.com

Nowy baner polski